Dev fabrikada büyük yangın

Dünya Hali
Yalova-Karamürsel yolunda bulunan AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Fabrikası’nda, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine itfaiye ve doğalgaz ekipleri kısa s...
EMOJİLE

Yalova-Karamürsel yolunda bulunan AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Fabrikası’nda, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine itfaiye ve doğalgaz ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Doğalgaz ekipleri çevre güvenliği alırken, itfaiye ekipleri de yangın söndürme çalışmasına devam ediyor.

 Bu arada elyaf deposunda çıktığı öne sürülen yangının büyüme ihtimaline karşın çevre ilçelerden takviye ekip istendiği bildirildi.

Yalova Valisi Esengül Civelek, AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Fabrikası’nda çıkan yangınla ilgili, ”Can kaybımız yok, yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor” dedi.

Yalova-Karamürsel yolunda bulunan AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Fabrikası’na gelen Civelek, tesislerin içinde yaptığı incelemenin ardından, ”Sabah duyduğumuz olaydan dolayı üzüldüğümüzü ifade ediyorum. Yangın, elyaf deposunda çıkmış. Can kaybımız yok. Yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve AKSA Yönetim Kurulu üyesi Celal Özel de yangının daha önemli yerlere ulaşmaması için tüm ekiplerin yoğun çaba gösterdiğini ve gerekli önlemlerin alındığını kaydetti.

Öte yandan yetkililer, alevlere yakın bölümde olan depolarda elyafların bulunması nedeniyle patlama ihtimallerine karşı güvenlik şeridi çekti. Vatandaşlar bölgeden uzaklaştırıldı.

Çevre il ve ilçelerden itfaiye ekiplerinin destek amaçlı Yalova’ya doğru yola çıktığı belirtildi. Yangına helikopter desteği de istendi.

AA