Denizden bu da çıktı!

Dünya Hali
Aydın’ın Didim ilçesinde 3. Koy olarak adlandırılan bölgede Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma mayın bulundu. Uzman ekipler tarafından uzun uğraşlar sonucu çıkarılan mayının tahribata uğradığ...
EMOJİLE

Aydın’ın Didim ilçesinde 3. Koy olarak adlandırılan bölgede Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma mayın bulundu. Uzman ekipler tarafından uzun uğraşlar sonucu çıkarılan mayının tahribata uğradığı için patlayıcı özelliğini kaybettiği belirlendi. Üç gün önce Didim 3. Koy’da denize giren bir vatandaşın ayağını metal bir parçanın kesmesinin ardından olay yerinde önce deniz polisi ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri inceleme yaptı.

Güllük Körfezi’nden Didim’e gelerek deniz içerisinde inceleme yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri denizdeki metal parçanın mayın olduğunu belirledi. Daha sonra İstanbul’dan (Su Altı Savunma) SAS ekipleri gelerek şüpheli cisme müdahale etti. İki gündür ilçede çalışma yapan SAS ekipleri bugün yaptıkları hummalı bir çalışma ile mayını çıkardı.

Çalışma sırasında sahil sivil vatandaşlardan arındırılırken, çalışmalarda SAS ekiplerine Didim Belediyesi İtfaiye Amirliğine ait bir kanal açma aracı ve Didim Belediyesine ait iş makineleri destek verdi. Yaklaşık iki saat süren çalışma sonunda Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma mayın çıkarıldı. Uzun yıllar denizde kalması nedeniyle mayının tahribata uğrayarak patlayıcı etkisinin bozulduğu belirlendi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme