Dünya Hali

Deniz Feneri Somali’de Hastane Açıyor

Somali halkına acil insani yardım ulaştırmak için Somali’de bulunan Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Somali’de bir hastane hizmete açtıkları müjdesini verdi. Hilal Tv’de 11 Ağustos 2011 Perşembe günü..

Deniz Feneri Somali’de Hastane Açıyor

Somali halkına acil insani yardım ulaştırmak için Somali’de bulunan Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Somali’de bir hastane hizmete açtıkları müjdesini verdi.

Hilal Tv’de 11 Ağustos 2011 Perşembe günü 23:00’de canlı yayınlanan Deniz Feneri Programına telefonla bağlanan Genel Başkan Cengiz “Bir millet yok olmayla baş başa bırakılmış. Somali halkı unutulmuş bir millet. Başkent Mogadişu’da doğru düzgün hastane yok. 600 bin insan kamplarda yaşıyor ve kaderleriyle baş başa bırakılmış durumda.

Burada kullanılmayan bir hastaneyi devralarak tekrar hizmete açıyoruz. Hastanede 6 doktor, 5 hemşire hizmet verecek. 2 de minibüs tahsis edeceğimiz hastane personeli her gün hem kampları ve köyleri gezecek hem de merkezde hizmet sunacak. Deniz Feneri 1 yıl süre ile bu hizmeti verecek ve maliyeti 100.000 Dolar olacak. Hastanemizin tıbbi araç, gereç ve ilaca ihtiyacı var.” dedi.

Hastanede ilk muayene hizmeti bugün başladı. İlk hastalar ise Genel Başkan Cengiz’in dün gezdiği 3 kampta gördüğü hasta çocuklar…

Deniz Feneri yardım ekibi bugün bölgede gıda ve temiz içme suyu dağıtımı yapıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL