Dünya Hali

Cübbeli Ahmet Hoca, Halefini Övdü

Hoca mesajında, cezaevinden çıkması halinde  sohbetlerin kaldığı yerden devam edeceğini müjdeledi. Yerine vekalet eden Peygamber (SAV) torunu İbrahim el-Ahsai Hazretlerinin kıymetinin bilnimesini istedi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın resmi Facebook sayfasında da..

Cübbeli Ahmet Hoca, Halefini Övdü

Hoca mesajında, cezaevinden çıkması halinde  sohbetlerin kaldığı yerden devam edeceğini müjdeledi.

Yerine vekalet eden Peygamber (SAV) torunu İbrahim el-Ahsai Hazretlerinin kıymetinin bilnimesini istedi.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın resmi Facebook sayfasında da yayınlanan mesaj şöyle:

Seyyid İbrahim el-Ahsâi Hazretleri hem büyük bir âlimdir hem de Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in 35. torunudur. Allâh’ın hikmeti, bizim başımıza bu iş gelmeden birkaç ay İstanbul’da kalmıştır. O sıralarda Seyyid Hazretleri’ne ne zaman geri döneceği sorulduğunda: “Memlekete geri dönmemiz için maneviyattan henüz izin çıkmadı. Burada kalmamız emrediliyor” diyerek İstanbul’da ikamet etmeye devam etmiş, sonradan bizim başımıza bu işler gelince de bunun hikmeti anlaşılmıştır.

Onun sohbetinde bulunmak aynen Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz’in meclisinde bulunmak kadar kıymetlidir ve her kula nasip değildir. Onun için her cuma gecesi özellikle de 3 Şubat’a denk gelen Mevlid Gecesi’nde Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz’in parçasıyla beraber olmaya ve dualarından istifade etmeye gayret edin.
 
Ben çıkabilirsem size kavuşurum, nasip değilse benden çok daha hayırlısıyla beraber olma imkânına sahipsiniz. Şimdiden Mevlid Ayınızı ve Mevlid Gecenizi tebrik ederim.

Allâh-u Te‛âlâ çok değer verdiğim Mevlid ayı ve Mevlid Gecesi hürmetine hepimizi umduklarımıza nâil, korktuklarımızdan emin eylesin.
 
Beni merak ediyorsanız Arifan Dergisi’nin şubat ayında sayfalar dolusu bilgilere inşâallâh ulaşacaksınız.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL