“Çok güçlü bir paket hazırlandı”

Dünya Hali
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadınların iş hayatına katılımının artırılması ve çocuk teşvikine yönelik çalışmadaki son durumu AA muhabirine değerlendirdi. Yeni düzenlemede esnek çalı...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadınların iş hayatına katılımının artırılması ve çocuk teşvikine yönelik çalışmadaki son durumu AA muhabirine değerlendirdi.

Yeni düzenlemede esnek çalışma modelinin mutlaka yer alacağını aktaran Bakan Şahin, yalnızca çalışan kadınların değil herkesi güçlendirecek modeller üretileceğini belirtti.

Konu farklı kesimleri ilgilendirdiği için kapsamlı ve çok taraflı bir çalışma yapıldığını ifade eden Şahin, aşama aşama ele alınan ayrıntıların Başbakan Erdoğan’a sunulacağını dile getirdi.

Şahin, "Bu işin mali boyutu, kalkınma boyutu var, çalışma boyutu var. Her yönüyle çalışıldı. Çok güçlü bir paket hazırlandı. Önümüzdeki Bakanlar Kurulunda, eğer zamanı ayarlayabilirsek, Başbakanımızın dönüşünde, gelinen noktayı ona anlatacağız. Onun vereceği karardan sonra da kamuoyuyla paylaşılacak. O yüzden çok az kaldı, biraz zaman istiyoruz. İyi bir paket olacak inşallah" diye konuştu.

AA