Dünya Hali

Çin’in En Zengin 6. İnsanına İdam Cezası!

2006’da henüz 26 yaşındayken Çin’in en zengin 6’ncı insanı olan ve BMW ve Ferrari otomobil koleksiyonu bulunan kadın 95 milyon euroluk usulsüzlükten dolayı idam cezası aldı.Haberi Kurduğu şirketlerle 2006’da Çin’in..

Çin’in En Zengin 6. İnsanına İdam Cezası!

2006’da henüz 26 yaşındayken Çin’in en zengin 6’ncı insanı olan ve BMW ve Ferrari otomobil koleksiyonu bulunan kadın 95 milyon euroluk usulsüzlükten dolayı idam cezası aldı.Haberi
Kurduğu şirketlerle 2006’da Çin’in en zengin insanı olan Wu Ying, usulsüzlükten idam cezası aldı.

Hakim, 30 yaşındaki iş kadınının bir örnek teşkil etmesi için bu denli sert bir karar aldığını açıkladı

Wu Ying, sıradan bir çiftçinin kızı olarak Çin’de dünyaya geldi. Eğitimini tamamladıktan sonra ticarete atılan Ying, bağlantıları ve yaratıcılığıyla devler ligine girdi. 2006’da henüz 26 yaşındayken Çin’in en zengin 6’ncı insanı oldu. BMW ve Ferrari otomobil koleksiyonu yapan genç kadının hayatı 2009’da iş yerine ve evine yapılan eş zamanlı baskınlarla altüst oldu. Mali verileri inceleyen Çinli yetkililer genç iş kadınının dolandırıcılık yaptığını ortaya çıkardı.

Zehir enjekte edilecek

Şirket hesaplarını ve Ying’in kişisel hesaplarını inceleyen yetkililer, 2005-2007 yılları arasında genç kadına ait şirketin kasasında 95 milyon euro eksik olduğunu keşfetti. Bir dönem yılda 576 milyon dolar kazanan Ying tutuklandı ve yargı süreci başladı. Önce ömür boyu hapis istemiyle yargılandı. Fakat daha sonraki duruşmalarda Ying’e idam cezası verildi. Karara itiraz eden Ying’in son duruşması önceki gün yapıldı. Hakim Ying’in idam cezasını onayarak “Çin halkına örnek olması için bu kararı veriyorum” dedi. Ying, zehir enjekte edilerek idam edilecek.

haber7.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL