CHP’ye rağmen Üsküdar’a yeni cami

Dünya Hali
Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantıları, belediyenin Saraçhane yerleşkesinde yapıldı. Meclis’te, Altunizade Mahallesi, 165 pafta, 1313 ada, 178 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İ...
EMOJİLE

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantıları, belediyenin Saraçhane yerleşkesinde yapıldı.

Meclis’te, Altunizade Mahallesi, 165 pafta, 1313 ada, 178 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan tadili teklifini içeren komisyon raporu oylamaya sunuldu. Rapor, CHP’li meclis üyelerinin ”hayır” oylarına karşın, AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ergün Turan, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altunizade bölgesinde ihtiyaç olan ve mahallenin ihtiyacını giderecek cami teklifinin oy çokluğuyla kabul edildiğini söyledi.

Turan, ”Bu bölge Çamlıca değildir. Altunizade Mahallesi’nde 1150 metrekarelik bir arsanın tescil dışı alanıdır. Bölgede yaklaşık 250-350 metrekarelik ufak bir cami yapılacaktır. Bu cami, bölgenin ihtiyacını karşılayacak küçük bir camidir” diye konuştu.

”Son günlerde moda oldu”

CHP’li meclis üyesi Mehmet Yıldız ise teklife ret oyu vermelerinin nedenini şöyle açıkladı:

”Üsküdar Altunizade Mahallesi’nde bugün CHP’nin ret oyu verdiği cami, Başbakan Erdoğan’ın bahsettiği Çamlıca Camisi değildir. Altunizade’de yeşil alanda, park alanında yapılan bir cami. Raporda da belirtildiği gibi, park alanındaki fonksiyonu iptal edilerek, dini tesis alanına alınmış bir yerdir. Ayrıca İSKİ Genel Müdürlüğü’nün de mevcut içme suyu ve atık suyu hatlarının geçtiği güzergah olduğu için, buranın imar yolu ve yeşil alan olarak kalmasına yönelik de bir görüşü var. İmar planlarında nerede yeşil alan varsa, son günlerde moda oldu, oraya bir cami yapılmak isteniyor. Cami yapılsın ama bütün parkların camiye dönüştürülmesi, ileride İstanbul’da yeşil alan bırakmayacak nitelikte. Bu 1-2 değil, peş peşe aynı planda 7-8 cami geliyor. Cami yapılmasına CHP karşı değil ama insanların, çocukların nefes alabileceği yeşil alanların inşaata açılmasına karşı olduğumuz için bu konuda ret oyu verdik.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme