Dünya Hali

CHP’nin Kurultay Tarihi Pazartesi Netleşecek

Meclis Ajans internet sitesinin 9’ncusunu düzenlediği ‘Türkiye’ye Hizmet Edenler’ ödül töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gazetecilerin CHP tüzük kurultayının tarihi ile ilgili sorularını..

CHP’nin Kurultay Tarihi Pazartesi Netleşecek

Meclis Ajans internet sitesinin 9’ncusunu düzenlediği ‘Türkiye’ye Hizmet Edenler’ ödül töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gazetecilerin CHP tüzük kurultayının tarihi ile ilgili sorularını cevapladı.

Türkiye’nin tek sorununun CHP’nin kurultay tarihi imiş gibi bir hava oluşturulduğunu ifade eden Tekin, "Kurultay tarihini netleştirirsek büyük olasılıkla Türkiye’deki bütün sorunları da bitirmiş olacağız. Tarihi bir siyasi partinin MYK’sı belirler ve sözcüsü açıklar. Pazartesi günü MYK toplanacak, 24’ü olabilir, 26’sı olabilir, 23’ü olabilir…" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayla ilgili "Daha demokratik bir tüzük yapacağım." dediğini hatırlatan Tekin, tüzük çalışmalarında hiçbir sorun olmadığını kaydetti.

Şahin Mengü’nün, Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen kaset olayıyla ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Tekin, kimin elinde ne belge varsa, bunları kamuoyuyla paylaşabileceğini bildirdi.

Öte yandan törende yılın devlet adamları, yılın siyasetçileri, yılın bürokratları, yılın belediye başkanları, yılın başarılı basın mensupları ödülleri de verildi.

cihan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL