CHP’li Hamzaçebi: Angelina Jolie bir proje

Dünya Hali
Hamzaçebi, CHP Trabzon İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, cumhuriyet tarihinin en karanlık dönemini yaşadığını savundu. Bugün terörün sivil, asker hedef ayrımı...
EMOJİLE

Hamzaçebi, CHP Trabzon İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, cumhuriyet tarihinin en karanlık dönemini yaşadığını savundu.

Bugün terörün sivil, asker hedef ayrımı gözetmeksizin bütün insanların canına kastettiğini belirten Hamzaçebi, Hükümet’in teröre karşı son silahının, BDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması olduğunu iddia etti.

”Komşularla sıfır sorun” diye yola çıkanların Türkiye’yi yalnızlığa mahkum ettiğini de  öne süren Hamzaçebi, şöyle devam etti:

”En son Suriye konusunda BM’deki görüşmelerde Sayın Dışişleri Bakanı görüşüyle yalnız kalmıştır. Türkiye’nin dış politikasını, Türkiye’yi cihan devleti yapma iddiasında olan maceraperestler yönetmektedir. Hükümet dış politikada Hollywood yıldızlarından medet umuyor. Angelina Jolie geldi, Suriye kampını ziyaret etti. Angelina Jolie ile Türkiye’nin Suriye politikası Türk ve dünya kamuoyuna sempatik gösterilmek isteniyor.”

Hamzaçebi, bir gazetecinin, yabancı basında Türkiye’den Suriye’ye silah sevkıyatı yapıldığına dair çeşitli haberler yer aldığını hatırlatması üzerine şunları kaydetti:

”Suriye ile ilgili hükümetin yaptıkları milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Milletin bilgisinden, muhalefet milletvekillerinden saklanmış, gizlenmiş olan bir kamp vardır. Bu kampta Özgür Suriye Ordusu’nun mensuplarının bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Suriye’den Türkiye’ye gelmiş olup o kampta bulunan veya başka yerlerde bulunan kişilerin gidip orada eylem yaptığı bütün Hataylılar tarafından bilinmektedir. Bu apaçık bir gerçektir. Angelina Jolie bu gerçeği örtmeye yetmez, onun gülümsemesi bu acıyı, bu gerçeği örtmeye yetmez.”

”Benim de ismim telaffuz ediliyor”

Bir gazetecinin, yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağına ilişkin tartışmalarla ilgili görüşlerini sorması üzerine Hamzaçebi, şunları söyledi:

”İstanbul’da, İstanbul için çözümü olmayan bir anlayış vardır. Sayın Başbakan 4 yıl kadar önce İstanbul’a çözüm olarak vizeyi düşündüğünü söylemişti. İstanbul’a vizeyi düşünmek, ‘benim İstanbul için hiçbir çözümüm yok’ demektir. Bu nedenle İstanbul için iddialıyız. Bütün Türkiye belediyeleri için bu iddiayı ortaya koyuyoruz ama İstanbul’u bunun başına koyuyoruz. CHP’nin amacı bu kötü yönetimden İstanbul’u kurtarmaktır. Bu hangi adayla olursa onunla seçime gireceğiz. Zamanı gelsin, partimiz en iyi adayı belirleyecektir. Benim de ismim telaffuz ediliyor.”

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme