CHP, asker intiharlarını Meclis’e taşıdı

Dünya Hali
CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ve milletvekili arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan önergenin gerekçesinde, “TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, son 10 y...
EMOJİLE

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ve milletvekili arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan önergenin gerekçesinde, “TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, son 10 yılda terörle mücadelede 818 şehit verildiği, aynı süre içinde kışlada 934 askerin intihar ettiği ifade edilmekte, ayrıca, 6 bin kişinin akıl sağlığını yitirdiği açıklanmıştır.” denildi.

Önerge gerekçesinde; 2012 yılında 43 intihar vakasının yaşandığını, son bir ay içinde Kayseri’de hakkında ahlaksızlık ve disiplinsizlik suçlamasıyla orduyla ilişiği kesilen Hava Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu ve İzmir Bergama’daki Orduevi’nde vatani görevini yapan er Mert Evren Akdağ’ın kaldığı koğuştaki demire kravatla kendisin asarak intihar ettiği kaydedildi.

Konunun, hem sosyal hem de toplumsal boyutunun incelenmesi ve yaşanan intiharların önlenmesi için Meclis Araştırması açılması teklif edildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme