Cezaevlerinde yılbaşı görüşü

Dünya Hali
Adalet Bakanı Sadullah Ergin imzasıyla Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, kapalı ceza infaz kurumlarında yılbaşı dolayısıyla belirtilen günlerde açık görüş yaptırılacak. Adana E T...
EMOJİLE

Adalet Bakanı Sadullah Ergin imzasıyla Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, kapalı ceza infaz kurumlarında yılbaşı dolayısıyla belirtilen günlerde açık görüş yaptırılacak.

Adana E Tipi, Alanya L Tipi, Ankara 1 ve 2 numaralı L Tipi, Antalya E ve L Tipi, Balıkesir L Tipi, Bursa E Tipi, Çorum L Tipi, Denizli D Tipi, Diyarbakır E Tipi, Eskişehir H Tipi, Gaziantep E Tipi, İzmir-Buca Kapalı, Maltepe 1, 2 ve 3 numaralı L Tipi, Mersin E Tipi, Osmaniye T Tipi, Silivri 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular, her bir hükümlü için 1 kez olmak üzere 2-3-4-5-6 Ocak 2013 tarihlerinde açık görüşten yararlanacak.

Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürlük teşkilatı bulunan bağlı kapalı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 2-3-4 Ocak 2013 tarihlerinde, müdürlük teşkilatı bulunmayan bağlı kapalı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 2-3 Ocak 2013 tarihlerinde ve Cumhuriyet Başsavcılıklarının görüşü alınarak kurum tarafından belirlenecek bir günde yapılmak suretiyle 2 gün süre ile açık görüş yaptırılacak.

Sayıları ve konumları değerlendirilmek suretiyle, adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile örgütlü suçlardan hükümlü ve tutuklular için ayrı gruplar oluşturulup, her grubun görüş günleri ve saatleri Cumhuriyet Başsavcılıkları ile kurum idareleri tarafından tespit edilecek. Bu grupların, aynı zamanda ve aynı görüş mahallinde birlikte bulundurulmaması sağlanacak.

İnfaz edilmekte olan ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma veya hücreye koyma disiplin cezası olması durumunda hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlandırılmayacak.

Açık görüşler, görüş süresi yarım saatten az ve bir saatten fazla olmamak kaydıyla, 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırılacak.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme