Dünya Hali

Cemil Çiçek’ten Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün TBMM’de yaptığı ve kendisini hedef alan konuşmasıyla ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsım ve Meclis Başkanlığı makamına karşı kullandığı ifadeler kabul edilemez..

Cemil Çiçek’ten Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün TBMM’de yaptığı ve kendisini hedef alan konuşmasıyla ilgili, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsım ve Meclis Başkanlığı makamına karşı kullandığı ifadeler kabul edilemez ve üzüntü vericidir" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün partisinin grup toplantısında yaptığı ve kendisini hedef alan konuşmasıyla ilgili açıklama yaptı. CHP liderine cevap veren TBMM Başkanı Çiçek, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

"TBMM Başkanı olduğum tarihten başlayarak hiçbir siyasi parti yetkilisi veya parti genel başkanına karşı polemik konusu olacak herhangi bir açıklamam, demecim ve cevabım olmamıştır ve buna gereken dikkati gösterdim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü grup toplantısında Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsım ve Meclis Başkanlığı makamına karşı kullandığı ifadeler kabul edilemez ve üzüntü vericidir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kullandığı talihsiz ve hakaretamiz ifadeler bulunduğu makamın ağırlığıyla da mütenasip değildir. Daha saygılı ve duyarlı bir üslup kullanmak özellikle sorumluluk makamında olanların gözetmesi gereken en önemli unsurdur."

cihan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL