Cem Dine Yönelmiş!

Dünya Hali
Kız arkadaşı Münevver Karabulut’u öldürdüğü gerekçesiyle polise teslim edildikten sonra tutuklanan Cem Garipoğlu, İstanbul Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevi’nde 40 gününü doldurdu. Cezaevin...
EMOJİLE

Kız arkadaşı Münevver Karabulut’u öldürdüğü gerekçesiyle polise teslim edildikten sonra tutuklanan Cem Garipoğlu, İstanbul Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevi’nde 40 gününü doldurdu. Cezaevinde tutuklu bulunan 60 çocuk zanlıdan farklı olarak kimseyle görüştürülmeyen Cem Garipoğlu‘nun sadece cezaevi görevlileriyle görüşebildiği, onlarla masa tenisi ve basketbol oynadığı, ayrıca vaizlerden de din dersi aldığı açıklandı.

Haber Türk’ten Sedef Şenkal Demir’in haberine göre, Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevi Müdürü Mustafa Kemal Çelik, Cem Garipoğlu‘nun durumunun özel olduğunu belirterek, “Güvenlik nedeniyle tek başına tutmak durumundayız. Ama sportif faaliyetlerini yapıyor, havalandırmaya çıkıyor. İnfaz koruma memurlarıyla masa tenisi basketbol oynuyor, infaz koruma memurunun bulunduğu kaleye de şut çekiyor” dedi.

18 YAŞINA GİRECEK

Cezaevi psikoloğu Mustafa Tığlı ise Garipoğlu’nun soyutlanmasındansa toplum içinde bulunmasının gerekliliğine dikkat çekerek, “Geldiğinde kendine güveni vardı ama giderek güvenini kaybetti. Kuruma adaptasyonunu sağlıyoruz” dedi. Cinayet suçundan tutuklandığı için okuduğu okuldan tastiknamesini alan Cem Garipoğlu’nun açık öğretime devam etmek için dilekçe verdiği ve öğrenimine cezaevinde devam edeceği de öğrenildi. Bu arada Cezaevi Müdürü Mustafa Kemal Çelik, 29 Ekim’de Cem Garipoğlu’nun 18 yaşını dolduracağını ve cinayet suçunu işlemekten tutuklu bulunan diğer 18 yaşını doldurmuş çocuklar gibi Silivri Cezaevi’nin 5. koğuşuna gideceğini söyledi.

KAPTAN DİNLENDİ

Bu arada tutuklu Cem Garipoğlu’nun amcası Hayyam Garipoğlu’na ait “Fulia” isimli teknede kaptan olarak çalışan A.S. “tanık” sıfatıyla dinlendi. Kaptan A.S.’nin, teknede olağanüstü bir hareketliliğe ya da erzak yüklendiğine tanık olmadığını söylediği öğrenildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme