Çarpıcı iddia: Turgut Özal’ı öldürenler…

Dünya Hali
Partisinin İzmir İl Başkanlığı açılışında konuşan Anavatan Genel Başkanı İbrahim Çelebi siyasi arenada Anavatan Partisi ‘nin 2009 ve 2010 yıllarında Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti çatısı al...
EMOJİLE

Partisinin İzmir İl Başkanlığı açılışında konuşan Anavatan Genel Başkanı İbrahim Çelebi siyasi arenada Anavatan Partisi ‘nin 2009 ve 2010 yıllarında Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti çatısı altındaki birleşerek yer alma sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Söz konusu iki partiden de darbe aldıklarını belirtti. Çelebi iki partinin de ülkeye hizmet adına izlenen bir politikalarının bulunmadığını ayrıca merhum Özal’ın felsefesinin yok edilmeye çalışıldığını öne sürerek; “ 2007 yılında Doğru Yol Partisi ile Türk siyasetine güçlü bir seçenek sunmak için fedakarlık yaptık. Ancak o dönemdi biz çırak olarak çıkartıldık. Ama bizle birlikte hareket eden arkadaşlar bize oyun oynadılar. Bu işte bir kabahat varsa yüzde 90’nı bizim ortaklarımız yüzde 10’unu bizdedir.

2009 yılında da aynı darbeyi yaşadık. Ardından 2010 yılında biz bu hakkımızda oynanan oyunların ardından ülkemizin siyasetini açalım diyerek Demokrat Parti çatısı altında tüm mal varlığımızla birleşme kararı aldık. Bizim niyetimiz halisaneydi. İlk üç toplantıya bakıyorsunuz ilk üç ayın sonunda bunların ülke adına bir şeyler yapma niyeti yok. Rahmetli Özal’ın ismini ve felsefesini nasıl ortadan kaldırabilir? Bunların niyeti bu. Dolayısı ile parti içinde muhalefete başladık. Maalesef o partiden biz dışlandık. Anavatan Partisi olarak yarım kalan meşalemizi yakmaya karar verdik. İşimiz zor, uzun yolumuz uzun ama bir o kadar da kıymetli bir yoldayız” diye konuştu.

‘ÖZAL İÇ VE DIŞBAĞLANTILAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ’

ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi açıklamasının ardından basın mensuplarının 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ‘ın mezarının açılması ve beklenen otopsi sürecine ilişkin sorularına “Rahmetli Cumhurbaşkanımızın normal yollarla ölmediğini yüksek seslerle dillendirdik. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Adalet Bakanlığı’na mezarın açılmasında müdahil olduğumuzu söyledik ama bizim bir siyasi rant elde edeceğimiz kuşkusu ile bize o izni vermediler. Ama biz Cumhurbaşkanımızın normal şartlarla öldürülmediğine inanıyoruz. Türkiye’nin bugünkü belası olan PKK ile sorunlarını o günlerden görmüş, Türki Cumhuriyetlerle çok büyük bağlantılar yapıyordu. O yüzden dış ve iç odaklar tarafından ortaklaşa bir sistemle öldürüldüğünü düşünüyoruz” sözleri ile cevap verdi.
 

haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme