Çanakkale’de sel: 29 kişi mahsur kaldı

Dünya Hali
Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, gün boyunca çeşitli ilçe ve köylerde, yağış nedeniyle 29 kişinin mahsur kaldığını açıkladı. Açıklamaya göre; Bayramiç Yiğitler köyünde 5 kişi, Bayramiç Saçak...
EMOJİLE

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, gün boyunca çeşitli ilçe ve köylerde, yağış nedeniyle 29 kişinin mahsur kaldığını açıkladı. Açıklamaya göre; Bayramiç Yiğitler köyünde 5 kişi, Bayramiç Saçaklı-Ahmetçeli köyleri arasında 4 kişi, Ezine Aktepe köyü 1 kişi, Ezine Çınarköy’de 12 kişi, Ezine Geyikli beldesinde 1 kişi, Ezine Yenioba köyünde 3 kişi, Ezine Ahmetçeli köyünde 2 kişi, Biga Danişment köyünde 1 kişi yağış nedeniyle mahsur kaldı.

Çanakkale Afet ve Acil durum Müdürlüğü arama ve kurtarma ekipleri, AKUT ekibi, LİDAM derneği, İlçe özel idaresi, İlçe belediye, DSİ ekipleri, Karayolları, Jandarma ve Sahil Güvenlik ile yapılan çalışmalar sonucu, mahsur kalan tüm vatandaşlar kurtarıldı.

Bayramiç’te mahsur kalan 5 kişiye ulaşmak için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile Boğaz ve Garnizon Komutanlığı’ndan helikopter talep edildiği, ancak olumsuz hava şartlarından dolayı helikopter desteği alınamadığı belirtildi. Bu 5 kişi, kara ekiplerince kurtarıldı.

İHA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme