Çağlayan Adliyesi’nde bomba paniği

Dünya Hali
Dün sabah saatlerinde adliye binasının eksi 5’inci katında bulunan otoparkın avukat girişinde bir paketin yerde bulunduğunu fark eden bir hakim durumu polise bildirdi. Özel güvenlik görevlileri ...
EMOJİLE

Dün sabah saatlerinde adliye binasının eksi 5’inci katında bulunan otoparkın avukat girişinde bir paketin yerde bulunduğunu fark eden bir hakim durumu polise bildirdi. Özel güvenlik görevlileri bilgisayar hard diski ve koli bantları sarılı bomba düzeneği şeklindeki paketin çevresinde tertibat alırken, kısa bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanları fünye ile paketi patlattı. Yapılan incelemede pakete bomba süsü verildiği anlaşıldı. Güvenlik kameraları incelendi ancak paketin konulduğu yerin ölü nokta olması nedeniyle paketi bırakan kişinin tespit edilemediği belirtildi.

Bu arada iki gün önce de adliye santralını telefonla arayan kimliği meçhul kişinin BDP’li olduğunu ve 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bulunduğu bölüme bomba koyduğunu söylediği ileri sürüldü. İhbar üzerine köpeklerle yapılan arama sonucu ihbarın asılsız olduğu tespit edildi.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme