Büyücülerden Vergi İsteyince…

Dünya Hali
Romanya Devlet Başkanı Trayan Başesku’nun başı büyücülerle dertte. Hükümetin büyücüleri vergiye tabi tutma planı, büyücülerle hükümetin arasını açtı. Vergi kanunundaki düzenlemeyle mükellefler a...
EMOJİLE

Romanya Devlet Başkanı Trayan Başesku’nun başı büyücülerle dertte. Hükümetin büyücüleri vergiye tabi tutma planı, büyücülerle hükümetin arasını açtı.

Vergi kanunundaki düzenlemeyle mükellefler arasına dahil edilen büyücüler, hükümete karşı savaş açtı. Ülkedeki büyücüler, kendilerinden yüzde 16 oranında vergi almaya hazırlanan Devlet Başkanı Trayan Başesku’ya tepkili. Kimi büyücüler, "Başkan başesku benimle uğraşmak istiyorsa, ona gününü gösteririm" diyerek tepkilerini gösteriyor.

Başkan ise büyüden korunmak için her yönteme başvuruyor. Başkan ve ekibi artık çarşamba günleri pembe giyiyor. Sebebi, pembe renginin kara büyüden koruduğuna inanmaları.

Hükümetin yeni düzenlemesinden memnun olan ve "Bu düzenleme, büyüdeki ustalığımızın tüm dünya gibi Romanya hükümeti tarafından da tanınması anlamına geliyor" diyen büyücüler de var. Batıl inanışların yaygın olduğu Romanya’da insanların yüzde 80’i büyünün gerçek olduğuna inanıyor.

internethaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme