Bursaspor: Aziz Yıldırım hakemi etkiledi

Dünya Hali
Bursaspor Genel Menajeri Süha Sidal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın dün akşam 4-1 yenildikleri maçın devre arasında soyunma odası koridorlarında hakemlerin yüzüne karşı, ”Ben f...
EMOJİLE

Bursaspor Genel Menajeri Süha Sidal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın dün akşam 4-1 yenildikleri maçın devre arasında soyunma odası koridorlarında hakemlerin yüzüne karşı, ”Ben federasyon mederasyon dinlemem. Alayınızın cezasını ben vereceğim. Hakemliğinizi bitireceğim” dediğini öne sürdü. İkinci yarı Fenerbahçe’nin tartışmalı bir gol kazandığını belirten Sidal, ”Yan hakem, golün ardından orta noktaya doğru gitmedi ve hakemle konuştu. Yıldırım’ın konuşmasının ardından böyle bir karar olunca ister istemez hakemin etkilendiğini düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Sidal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam Fenerbahçe ile oynadıkları maçın futbol yönünün değil de hakem hataları ve Aziz Yıldırım’ın devre arasındaki sözleriyle tartışılmasının kendisini çok üzdüğünü ifade etti.

Aziz Yıldırım’ın koridorda hakemlerin yüzüne karşı, ”Ben federasyon mederasyon dinlemem. Alayınızın cezasını ben vereceğim. Hakemliğinizi bitireceğim” dediğini ileri süren Sidal, bu sözlere sadece kendisinin değil, Fenerbahçe’den de bazı kişilerin şahit olduğunu, Bursasporlu futbolcuların bu sözler karşısında ciddi bir şok yaşadığını dile getirdi.

Sidal, Aziz Yıldırım’ın bu sözlerinin ardından maçın ikinci yarısında Fenerbahçe’nin tartışmalı bir gol kazandığını öne sürerek, ”Kimine göre ofsayt, kimine göre faul… Yan hakem, golün ardından orta noktaya doğru gitmedi ve hakemle konuştu. Aziz Yıldırım’ın konuşmasının ardından böyle bir karar olunca ister istemez hakemin etkilendiğini düşünüyoruz. Çünkü benim 16 yaşındaki oyuncum da Aziz Yıldırım’ın sözlerini duyduğunda etkilendi” diye konuştu.

”Açıklamalarının ardından bazı kesimlerce tehdit edildiği yönünde söylentilerin çıktığının” anımsatılması üzerine Sidal, ”Destek mesajları da var hakaret ve hatta diğer yönde mesajlar da geldi. Ben gördüğümü, duyduğumu açıkladım. Bursaspor Genel Menajeri olarak kulübümün menfaatlerini de her platformda korurum. Pek çok Bursasporlu da mesajlarla desteklerini gösterdi. Diğer mesajlar ise beni etkilemiyor ve tedirgin etmiyor” değerlendirmesinde bulundu.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme