Bugün havalar nasıl olacak?

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerindeki yağışlara ilavaten öğle saatlerinden sonra batı kesimler Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girecek. G...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerindeki yağışlara ilavaten öğle saatlerinden sonra batı kesimler Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girecek.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla), Çanakkale ile Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Kıyı Ege’de 2 ila 4 derece artacağı, Karadeniz ile İç Anadolu’da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara’da kuvvetli(40-60 km saat), Kıyı Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla), Çanakkale ile Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, sel, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra güneybatı yönlerden Kıyı Ege’de fırtına (50-70 km/saat), Marmara’da kuvvetli (0-60 km/saat) şekilde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, kara ve deniz ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde, doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevreleri ile akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Çanakkale ile Balıkesir’in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Afyonkarahisar dışında bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla’da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri ve Sivas) ile sabah saatlerinde Ankara, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, yüksekleri ile kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli ile akşam saatlerinden sonra Bolu, Zonguldak,Bartın ve Düzce çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme