Dünya Hali

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve..

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı’nın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette; Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

UYARILAR

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Çığ ve kar erimesi uyarısı: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ve Doğu Anadolu bölgesinde artan hava sıcaklığı ile birlikte ani kar erimesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Buzlanma ve don olayı uyarısı: Sabah saatlerinde İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Toz taşınımı uyarısı: Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çamur şeklinde yağış, hava kalitesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

CNN Türk

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL