Bugün hava nasıl olacak?

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve bat...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Amasya, Tokat ve Sivas çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Tunceli ve Hakkari’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların; Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 10
İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 14
İzmir: Az bulutlu 17
Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 20
Antalya: Az bulutlu 20
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 5
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme