Dünya Hali

Bu Kadın Gebematik

Kimileri bir çocuk sahibi olabilmek için tüm servetlerini harcarken, kimileri ise her seferinde üçüz doğuruyor. Adıyaman’ın Kahta İlçesinde yaşayan Fatma Saygı, 18 yıllık evliliklerinde 3 kez üçüz, 4 kez de..

Bu Kadın Gebematik

Kimileri bir çocuk sahibi olabilmek için tüm servetlerini harcarken, kimileri ise her seferinde üçüz doğuruyor. Adıyaman’ın Kahta İlçesinde yaşayan Fatma Saygı, 18 yıllık evliliklerinde 3 kez üçüz, 4 kez de ikiz çocuk için hamile kaldı. İki kez de düşük yapan Fatma Saygı son ikizlerini 3 yıl önce dünyaya getirdi.
 
17 ÇOCUK DOĞURDU AMA…
 Şimdiye kadar evde 17 çocuk doğuran ve 11’i hayatta kalan Fatma Saygı sadece 38 yaşında. Anne genç kadın, evlere temizliğe giderken baba Mehmet Saygı ise düğünlerde müzisyenlik yapıyor. Görücü usulüyle evlendiği eşinden 17 çocuk dünyaya getiren üçüz makinesi anne Fatma Saygı "Bu kadar çocuğumuz olsun bende istemezdim. Bebeklerimi büyütürken çok güçlük çektim. Her hamile olduğumda yine mi üçüz korkusu yaşadım. Artık hamile kalmak istemiyorum. Allah olmayanlara versin" dedi. Çocukları çok sevdiğini belirten baba Mehmet Saygı, "Yıllar önce çıktığımız televizyon kanallarında iş yardım sözleri almıştık ama hiçbiri yerine getirilmedi." diye konuştu.

ahaber.com
 
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL