Bu İlçe Motorlu Araç Zengini Çıktı!

Dünya Hali
Buda her 2 kişiden bir araç düştüğünü gösteriyor. Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, 231 bin kişinin yaşadığı Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da, trafiğe kayıtlı 136 bin araç bulunduğunu ...
EMOJİLE

Buda her 2 kişiden bir araç düştüğünü gösteriyor. Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, 231 bin kişinin yaşadığı Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da, trafiğe kayıtlı 136 bin araç bulunduğunu bildirdi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü verilerine göre il geneli nüfusu, yaklaşık 1,5 milyonu bulan Hatay’da toplam 349 bin 586 bin motorlu araç kaydı bulunduğunu söyledi.

231 bin nüfuslu Antakya’da ise trafiğe kayıtlı 136 bin 145 araç olduğunu belirten Kılıç, kent nüfusu göz önüne alındığında, araç sayısının fazla olduğuna dikkati çekti.

Kılıç, araç fazlalığının şehir içi ulaşımda yoğunluğa ve park sorununa yol açtığını vurgulayarak, ”Antakya, nüfus yoğunluğuna göre en fazla araç sayısına sahip şehirlerimizden biri. 48 bin 178 otomobil, 45 bin 374 motosiklet, 17 bin 799 da kamyonet var. Antakya’nın nüfusunu göz önünde bulundurduğumuzda her iki kişiye bir araç düşüyor diyebiliriz”dedi.

Antakya’da geçen yıl 13 bin 673 kişiye belge verildiğini ve 9 bin 428 aracın tescil edildiğini bildiren Kılıç, bu yoğunluğun, trafik denetimleri ve insanların can ve mal güvenliğini korumak için sürekli çalışma gerektirdiğini söyledi.

-Denetim ve uygulamalar-

Geçen yıl sürdürülen denetimlerde trafik ekiplerinin 133 bin 460 aracı kontrol ettiğini anlatan Kılıç, şöyle konuştu:

”Kontrol ettiğimiz araç sayısı bir önceki yıla göre yüzde 32 artış gösterdi ve kontrollerde trafikte hatalı görülen 30 bin 734 sürücüye 3 milyon 460 bin 561 lira para ceza uygulandı. Geçen yıl il genelinde 22’si ölümlü, bin 835’i yaralamalı, bin 153’ü de maddi hasarlı olmak üzere 3 bin 10 kaza meydana geldi.”

Kılıç, il genelinde meydana gelen yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının yüzde 67’sinin motosiklet kazası olduğuna dikkati çekerek, yaralamalı ve ölümlü motosiklet kazalarını önlemek için denetim ve kontrollerin sürekli devam ettiğini, sürücülerinin kask takması için eğitim çalışmalarına önem verdiklerini kaydetti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme