Bu Deterjan Kimyasal İçermiyor

Dünya Hali
Adana’da faaliyet gösteren bir firma tarafından zeytinyağı ve defne yaprağından üretilen toz deterjanın, Dünya Buluş ve Patent Fuarı’ndan iki ödül aldığı bildirildi. Zeytinyağı ve defne ya...
EMOJİLE

Adana’da faaliyet gösteren bir firma tarafından zeytinyağı ve defne yaprağından üretilen toz deterjanın, Dünya Buluş ve Patent Fuarı’ndan iki ödül aldığı bildirildi.

Zeytinyağı ve defne yaprağından yapılan deterjana ödül… Adana’da faaliyet gösteren bir firma tarafından zeytinyağı ve defne yaprağından üretilen toz deterjanın, Dünya Buluş ve Patent Fuarı’ndan iki ödül aldığı bildirildi

Zeytinyağı ve defne yaprağından doğal olarak üretilen ve kimyasal içermeyen toz deterjanın genel yarışma bölümünde gümüş madalya kazandığı ifade edilen açıklamada, yeni ürünün ayrıca bu yıl ilk kez verilen çevreye saygılı yerel buluşlar dalında da özel ödüle layık görüldüğü kaydedildi.

Şirketin Genel Müdürü ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ercan Karakaya, Türk Patent Enstitüsü tarafından Türkiye’de ”Yılın Buluşu” seçilen ve kimyasal içermeyen toz deterjanın iki ödül kazanmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.

Cenap Bülbün ve Osman Yavuz ortaklığında kurdukları firmanın ürünü toz deterjanın bir devrim niteliğinde olduğunu vurgulayan Kimya Mühendisi Karakaya, şöyle devam etti:

”Kimyasal içerikli olanlardan daha etkin temizleme gücüne sahip deterjan, zeytinyağı ve defne yaprağından üretildiği için çamaşırda ayrıca yumuşatıcı kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Türkiye’de doğal ürünlere yatırım yapan, sentetik içermeyen toz deterjan üreten ilk firmayız. Yüzde 100 yerli ham madde kullanarak ülke kaynaklarını değerlendirerek büyük katma değer yaratacağız. Hem döviz kaybından kurtulacağız, hem de yöre çiftçisini kalkındıracağız.”

Trt.net.tr