Dünya Hali

Bu Da Sevgililer Günü Simidi

14 Şubat Sevgililer Günü’nün gelmesi, kurnaz girişimcilerin de işine yaradı. Söz konusu girişimcilerden biri de Edirne’den çıktı. Bir fırın Sevgililer Günü’ne özel olarak kalp şeklinde simitler pişirdi Edirne’de fırın işletmecisi..

Bu Da Sevgililer Günü Simidi

14 Şubat Sevgililer Günü’nün gelmesi, kurnaz girişimcilerin de işine yaradı. Söz konusu girişimcilerden biri de Edirne’den çıktı. Bir fırın Sevgililer Günü’ne özel olarak kalp şeklinde simitler pişirdi

Edirne’de fırın işletmecisi Kemal Kahraman, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle kalp şeklinde hazırladığı simitler müşteriler tarafından yoğun ilgi gördü.

Kaleiçi Cumhuriyet Caddesi üzerinde simit fırını işleten Kemal Karaman, Sevgililer Günü nedeniyle müşterilerine kalp şeklinde simitler hazırladı. Böyle bir güne kayıtsız kalmamak için yuvarlak olan simitlerini kalp şekline benzettiklerini kaydeden Karaman, şöyle dedi:

"Sevgililer Günü’ne biz de kayıtsız kalmayalım diye böyle bir şey düşündük. Normalde 50 kuruştan sattığımız yuvarlak simitlerin şeklini kalp olarak yaptık. Sabah dükkana gelenler kalp şeklinde simitleri görünce şaşırdı ama herkes çok memnun oldu. Normal günlerden daha çok simit satışı yaptık" şeklinde konuştu.

Simit almak için fırına gelen müşteriler ilk kez kalp şeklinde simit gördüklerini, diğer günlerde de simitleri bu şekilde görmek istediklerini söyledi.

haber7.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL