Bu da en pahalı kurbanlık koç

Dünya Hali
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde kurulan kurbanlık pazarında 150 kilogramlık koç için bin 200 lira fiyat biçildi. Bu, şu ana kadar bilinen en pahalı koç… Lapseki ilçesindeki kurbanlık pazar...
EMOJİLE

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde kurulan kurbanlık pazarında 150 kilogramlık koç için bin 200 lira fiyat biçildi. Bu, şu ana kadar bilinen en pahalı koç…

Lapseki ilçesindeki kurbanlık pazarında 400 liradan başlayan kurbanlık fiyatları bin 200 liraya kadar çıktı.

Şahinli, Subaşı, Eçialan, Taştepe köylerinden traktörleriyle gelen kurban satıcıları, Lapseki ilçesinde belirli noktalarda pazar kurdular. Vatandaşlar aldıkları kurbanlıkları at arabalarına yükledi. Alışverişte sıkı pazarlığa giren kimi vatandaşlar fiyatları kıramayınca satıcılara zor anlar yaşattı.
Fiyatların bu sene düşük olduğundan yakınan hayvan sahipleri fiyatların bir yıllık masraflarını karşılamadığını vurguladı. Yem ve saman fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çeken hayvan sahipleri, "Bu işte artık zarar ediyoruz. Yakında kimse hayvan bakamayacak duruma gelecek” dedi.

Pazarda 150 kilogramlık kurbanlık koç ilgi odağı olurken, bin 200 liradan alıcısını bekliyor.

BOĞALARIN KRALI
Samsun’un İlkadım ilçesinde 2 ton 160 kilogram ağırlığındaki simental cinsi “Koca Rıza” isimli erkek boğa, 35 bin liraya satışa çıkarıldı.
Keçiören’de kurulan pazara Çorum Alaca’dan getirilen 1 ton 640 kilo ağırlığındaki "Kral Benim" isimli kurbanlık dana da 23 bin TL’ye satıldı.
Çorlu İlçesi’nde Kurban Bayramı için kurulan kurbanlık pazarındaysa ‘Çapkın’ adlı boğa, besicisi tarafından 12 bin liradan satışa çıkarıldı.

Haber7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme