Bozdağ, Görmez’in sözlerini eleştirdi

Dünya Hali
CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, 2013 Bütçe görüşmelerinde eleştirlen Diyanet bütçesi sonrası ‘Başkanlığımızı, milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin had...
EMOJİLE

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, 2013 Bütçe görüşmelerinde eleştirlen Diyanet bütçesi sonrası ‘Başkanlığımızı, milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da yoktur’ şeklinde açıklama yapan Görmez’in sözlerini Bekir Bozdağ’a sordu? İşte Meclis’teki o diyaloglar.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bekir Bozdağ’a Cumhuriyetin ilk ve en önemli kurumlarından olan Diyanet İşleri Başkanlığının başındaki isim Sayın Görmez’in, kurumun 2013 bütçesini eleştirenler için "Başkanlığımızı, milletimizin sırtında bir yük gibi göstermeye çalışmak hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da yoktur." sözlerini sarf ettiğini okuduk. Başta muhalefet olmak üzere bu Parlamento çatısı altındaki tüm vekillerin en tabii haklarından biri eleştirmek iken, Sayın Görmez nasıl olur da bir devlet memuru olarak kendisinde bu sözleri sarf etme hak ve haddini görmüştür. Bu konuda ne düşünmektesiniz? diye sordu.

Öğüt’ün sorusu üzerine Bozdağ, işin doğrusu, Parlamentonun Diyanet bütçesini eleştirmesi, değerlendirmesi doğal bir haktır, bunu herkes yapacaktır. "Daha iyi olsun" diyenler olacağı gibi "Fazla" diyenler de olacaktır. Ben, Diyanet İşleri Başkanımızın bu açıklamasını kastı aşan bir açıklama olarak görüyorum işin doğrusu, keşke öyle bir ifade kullanmasaydı ama kullanmış oldu. İşin doğrusu, daha farklı bir şekilde ifade edebilirdi, ben de kastını aştığını düşünüyorum.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme