Bombalı Eylem Son Anda Önlendi

Dünya Hali
Bomba yüklü aracı bırakarak köye kaçan teröristler 4 kişiyi rehin aldı. teröristlerden 1’i ölü 1’i yaralı ele geçti. 15 Şubat’ta bölücü başı Abdullah Öcalan’ın yakalanışının yı...
EMOJİLE

Bomba yüklü aracı bırakarak köye kaçan teröristler 4 kişiyi rehin aldı. teröristlerden 1’i ölü 1’i yaralı ele geçti.

15 Şubat’ta bölücü başı Abdullah Öcalan’ın yakalanışının yıldönümü dolayısıyla eylem hazırlığı yapan terör örgütünü güvenlik güçleri durdurdu. Diyarbakır- Mardin karayolunda güvenlik güçleri tarafından durdurulan araçta 125 kilogram patlayıcı bulundu.

Bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri, Mardin’in Sultanşehmus köyü civarında bomba yüklü aracı bırakarak kaçan teröristlerden 1’i ölü 1’i yaralı olarak Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Aktepe köyünde ele geçirildi.

VALİ, OPERASYONU DOĞRULADI

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Çınar ilçesinde güvenlik güçleri ile çatışmaya giren iki teröristten birinin ölü, diğerinin de yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Toprak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mardin istikametinden geldiği yönünde istihbari bilgi alınan patlayıcı yüklü bir aracın güvenlik güçleri tarafından takibe alındığını söyledi.

Aracı durdurmak isteyen güvenlik güçlerinin, bu sırada başka bir aracın hızla kaçtığını fark ettiklerini belirten Toprak, kaçan ikinci bir aracın Çınar ilçesine bağlı Aktepe Köyü’ne geldiğinin tespit edildiğini anlattı.

Vali Toprak, ”Bunun üzerine olay yerine jandarma ekipleri ve helikopterlerle özel harekat birlikleri gönderildi. Araçtan inerek kaçan iki teröristten biri güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada yaralı olarak ele geçirilirken, diğeri ise köyde 4 kişiyi rehin aldı. Yaralı terörist ambulansla Diyarbakır’a getirilerek tedavi altına alındı. Düzenlenen operasyonda rehineler sağ olarak kurtarılırken, çatışmaya giren terörist ölü olarak ele geçirildi. Teröristlerle birlikte çok sayıda el bombası ve silah bulundu. Bölgede çalışmalar sürüyor” dedi.

125 kilogram patlayıcı imha edildi

Mardin Valiliği’nden alınan bilgiye göre, Mardin-Diyarbakır karayolunun 20. kilometresinde durdurulan diğer araçta inceleme yapan güvenlik güçleri, aracın patlayıcı yüklü olduğunu tespit etti. Yaklaşık 125 kilogram olduğu tahmin edilen patlayıcı, yol kenarındaki boş araziye taşınarak, burada imha edildi.

HABER 7-AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme