Bölge bölge Türkiye’deki PKK’lı sayısı

Dünya Hali
İstihbarat birimlerinin Ankara Kumrular’daki bomba yüklü araç saldırısına ilişkin iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt’a gönderdiği; "PKK terör örgütünün yönetim...
EMOJİLE

İstihbarat birimlerinin Ankara Kumrular’daki bomba yüklü araç saldırısına ilişkin iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt’a gönderdiği; "PKK terör örgütünün yönetim şeması" ve örgütün ülke içindeki kamplarıyla ilgili rapordan önemli detaylar çıktı.

Habertürk’ün yayınladığı rapora göre örgütü, KCK Yürütme Konseyi Başkanı "Cemal" kod adlı Murat Karayılan , "Refah" kod adlı Sabri Ok , KONGRA-GEL Başkanı Remzi Kartal, Duran Kalkan, Cemil Bayık , Mustafa Karasu, Nuriye Kesbir ve Newroz Ceren gibi isimlerin yer aldığı "Ankaralılar Grubu" yönetiyor.

Örgütün silahlı kadrosu ile ilgili bilgilerin de yer aldığı raporda PKK’nın 5 bin kişilik silahlı bir yapıya sahip olduğu ve bu sayının yaklaşık 2 bin 500’ünün Türkiye sınırları içinde yer alan kamplarda bulunduğu belirtiliyor. Listede bölgeler PKK’nın verdiği isimlerle yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme