Dünya Hali

Bodrum’da Orman Yangını

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınına, 2 uçak, 3 helikopter, arazözler ve orman yangını söndürme işçileri ile müdahale edildiği bildirildi. Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Bodrum’un Mumcular Beldesi Pınarlıbelen..

Bodrum’da Orman Yangını

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınına, 2 uçak, 3 helikopter, arazözler ve orman yangını söndürme işçileri ile müdahale edildiği bildirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Bodrum’un Mumcular Beldesi Pınarlıbelen mevkisindeki gençlik sahasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktığını söyledi.

Yangının çıktığı bölgenin gençlik sahası olduğunu ve yangın risk arz ettiğini belirten Yıldırım, ”Orman yangınına, 2 uçak ve 3 helikopter havadan, arazözler ve orman yangını söndürme işçileri ise karadan yoğun bir şekilde müdahale ediyoruz” dedi.

Yangının çıkış nedenini de araştırdıklarına işaret eden Yıldırım, ”Bölgeye karadan ilk olarak ulaşan ekiplerimiz yangının ilk başladığı noktayı tespit etmeye ve yangının çıkış nedenini bulmaya çalışıyor. Yangına çok yoğun bir şekilde havadan müdahale de bulunuyoruz. Amacımız, hava kararmadan yangını kontrol altına almak” diye konuştu.

Bu arada, yangına müdahale çalışmalarına bölgede yaşayan köylülerinde katıldığı gözlendi.

Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL