Bir Bankaları Vardı Onu da Soydular

Dünya Hali
BüyükOkyanus’un güneyindeki turizm cenneti Cook Adaları’na bağlı Aitutaki Adası, soygun şoku yaşıyor. Tüm ada halkının birikimlerini yatırdığı banka soyuldu!.. Belediye başkanının ifadesiy...
EMOJİLE

BüyükOkyanus’un güneyindeki turizm cenneti Cook Adaları’na bağlı Aitutaki Adası, soygun şoku yaşıyor. Tüm ada halkının birikimlerini yatırdığı banka soyuldu!.. Belediye başkanının ifadesiyle, "2 bin kişilik adanın ekonomisi bir gecede çöktü."

HERKES BİRBİRİNİ TANIYOR
Güvenlik önlemlerini devre dışı bırakan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerler, bankadaki 200 bin Yeni Zelanda dolarını (290 bin TL) çalarak sırra kadem bastı. Soygunun ortaya çıkmasından sonra polis ve dedektifler soruşturma için vakit kaybetmeden Cook Adaları’nın başkenti Rarotonga’dan Aitutaki Adası’na doğru hareket etti. Belediye Başkanı John Baxter, ekonomisi çöken ada halkının şoke olduğunu belirterek, "Bu küçük adada topu topu 2 bin kişiyiz ve herkes az çok birbirini tanır. Ada bankası da kadınıyla, yaşlısıyla, çocuğuyla bütün bir ada halkına aittir. İhtimal vermiyoruz ama eğer ada halkından biri yatırımlarımıza göz dikti ve bankayı soyduysa bu bizi derinden sarsar" dedi. Polis ise soygunun, adaya dışarıdan tekneyle gelenler tatilciler tarafından işlendiği ihtimali üzerinde duruyor.

Sabah

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme