Dünya Hali

Bin 250 Metrede Çay Keyfi

Motorlu yamaç paraşütü tutkunu Bursalı makine teknisyeni, kent üzerinde turlarken bin 250 metre yüksekte motorunu durdurarak havada süzülmeye bıraktığı yamaç paraşütünde, çay keyfi yaptı.  Bulgaristan’dan 1991 yılında Türkiye’ye göç eden..

Bin 250 Metrede Çay Keyfi

Motorlu yamaç paraşütü tutkunu Bursalı makine teknisyeni, kent üzerinde turlarken bin 250 metre yüksekte motorunu durdurarak havada süzülmeye bıraktığı yamaç paraşütünde, çay keyfi yaptı. 
Bulgaristan’dan 1991 yılında Türkiye’ye göç eden ve Bursa’nın Demirtaş Mahallesi’ne yerleşen Sebahattin Çetin (40), 17 yaşında başlayan uçuş merakını gidermek için motorlu hava taşıtı ‘Microlight’ eğitimi aldı.

Bulgaristan’da ilk gençlik yıllarında başlayan uçuş çabalarını Bursa’da da sürdüren Çetin, özel bir şirketteki makine teknisyenliği görevinin yanı sıra, Türk Hava Kurumu’ndan (THK) motorlu yamaç paraşütü (paramotor) lisansı aldı.

Bu tarihten itibaren boş zamanlarında Demirtaş Mahallesi’nden havalanan Çetin, kent üzerinde paramotor ile attığı turları, zaman zaman Uludağ ve Katırlı Dağı’nın yamaçlarıyla, zirvesine kadar taşıyor.

Son uçuşunda, tepsiye koyduğu içinde çay bulunan termos, çay bardağı ve şekerlik ile bin 250 metre yüksekte çay keyfi yaptı. Tepsiye koyduğu termos, çay bardağı ve şekerliğin altında mıknatıs olduğunu belirten Çetin, çayını yudumlarken bir monopod aracılığıyla da kendisini görüntüledi.
Çetin, bin 250 metrede paramotoru stop ettiğini, bu mesafeden yaklaşık yarım saatte yere süzüldüğünü belirterek, bu süre zarfında çayını yudumladığını söyledi.
Bunun müthiş bir keyif olduğunu dile getiren Çetin, bir sonraki hedefinin ise iki kişilik bir paramotorda mangal keyfi yapmak olduğunu belirtti.
Sebahattin Çetin, 2007 yılında motosiklet motorunu, bir hava aracı motoruna dönüştürerek ilk kez kendi yaptığı bir tür paramotor ile uçmuştu.

8Sütun.com

 
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL