Beyoğlu’nda Protesto Yürüyüşü

Dünya Hali
Taksim tramvay durağı önünde toplanan protestocu grup, ellerindeki pankart ve dövizlerle, sloganlar eşliğinde Galatasaray Meydanı’na kadar yürüdü. Gruptakiler burada, Irak sınırındaki olayda hay...
EMOJİLE

Taksim tramvay durağı önünde toplanan protestocu grup, ellerindeki pankart ve dövizlerle, sloganlar eşliğinde Galatasaray Meydanı’na kadar yürüdü.

Gruptakiler burada, Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Ardından grup adına açıklama yapan Barış Uluocak, ”Yoksulluk ve işsizliğin katlanarak arttığı bölge halkına kaçakçılık yapmaktan başka çare bırakmayanları, Irak sınırında yaşanılan olay nedeniyle kınadıklarını” söyledi.

Uluocak, Kürt sorununun demokratik ve barışçı yollarla çözümü için hiç vakit kaybedilmeden somut adımlar atılması gerektiğini ifade ederek, barış ortamının tesisi için herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet ettiklerini kaydetti.

Protestocu grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Öte yandan, ”Arka Bahçenin Tüm Otları” adı altında bir araya gelen Lambda İstanbul, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Araştırmaları Derneği, Kaos GL, Filmmor Kadın Kooperatifi gibi oluşumlar, Galatasaray Lisesi yakınında oturma eylemi yaparak, Irak sınırındaki olayı protesto etti.

Yapılan basın açıklamasının ardından marşlar söyleyerek Taksim Meydanı’na doğru bir süre yürüyen gruptakiler, daha sonra dağıldı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme