Dünya Hali

Bereket Priyepolye’ye Yağmurla Geldi

Priyepolye halkının bağrına bastığı ve sabah saatlerinden itibaren şehrin en merkezi yeri olan nehir kenarındaki park içerisinde programın kusursuz olması için çalışmaya başlayan Bereket Konvoyu emektarları, iftar saatine kadar tüm..

Bereket Priyepolye’ye Yağmurla Geldi

Priyepolye halkının bağrına bastığı ve sabah saatlerinden itibaren şehrin en merkezi yeri olan nehir kenarındaki park içerisinde programın kusursuz olması için çalışmaya başlayan Bereket Konvoyu emektarları, iftar saatine kadar tüm hazırlıklarını tamamladı.

Haberin Foto Galerisi için Tıklayınız…

BEREKETLE GELEN YAĞMURA RAĞMEN İFTAR SOFRASI DOLUP TAŞTI

İftar saatine 10 dakika kala başlayan yağmur kurulan sofraların kapalı bir mekana taşınma olasılığını ortadan kaldırırken, yağmura rağmen binlerce soydaş ve yurttaşımızla beraber aynı sofrada aynı gönüllerde muhteşem bir akşam yaşandı.

Yağmura hazırlıklı olan ve şemsiyeleriyle gelen vatandaşların hınca hınç doldurduğu bereket sofrasına ayakta eşlik eden yüzlerce soydaşımız program bitene kadar alandan ayrılmadılar.

Kimi Bereket Ekibi tarafından dağıtılan şapka ile kimi de poşetlerden yaptığı basit korumalar ile ıslanmamaya çalışan vatandaşlarımızın katıldığı iftar programı kuran tilaveti ile başladı.

Yoğun yağmur altında yapılan dualarda açılan ellerin hep birlikte berekey dediği akşamda;Bereket Konvoyunun Sırbistan sorumlusu Süleyman Sancak’ın, Priyepolye adına da Belediye Başkan Yardımcısı Dobro Lazoroviç’in birer selamlama konuşması yaptığı etkinlik, bölgenin sevilen sanatçısı Elvira Rahiç’in verdiği konserle son buldu.

PRİYEPOLYE

İçerisinden nehir geçen, bir yanı ile Karadağ’a diğer yanı ile de Bosna Hersek’e sınırı olan, köyleri ile birlikte yaklaşık 25 bin nüfusa sahip bir Sırbistan şehri Priyepolye.

Şehri ikiye bölen nehir üzerinde sık aralıklarla inşa edilen körüler karşıdan karşıya olan ulaşım sıkıntısını yok etmiş durumda. Yüzde 45’inin Boşnak Müslümanlardan oluştuğu tahmin edilen kentte yakın bir geçmişte sayım yapılmamış. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL