Dünya Hali

Bereket Konvoyu Kosova’daydı

Ramazan ayının ilk günü Bosna Hersek’in Mostar şehrinde iftar ve kültür sofraları kurarak 7. kez Balkan seferine çıkan Bereket Konvoyu, Kosova’daki 2. durağı olan Ferizay’a ilk kez gitti.Ferizay Belediyesi önündeki..

Bereket Konvoyu Kosova’daydı

Ramazan ayının ilk günü Bosna Hersek’in Mostar şehrinde iftar ve kültür sofraları kurarak 7. kez Balkan seferine çıkan Bereket Konvoyu, Kosova’daki 2. durağı olan Ferizay’a ilk kez gitti.Ferizay Belediyesi önündeki meydanda kurulan iftar sofrasına yaklaşık 800 kişi katıldı. Konvoy daha Sonra 2005 yılından beri aralıksız uğradığı şehirlerden biri olan Prizren’e geçti.

Haberin Foto Galerisi için Tıklayınız…

BELEDİYE BAŞKAN ATİLA AYDINER PRİZREN’DEYDİ

Bereket Konvoyunun Prizren iftarı programına, Konvoyun hamisi Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa İlçe Müftüsü İzzet Şener’de katıldı.

İftar programına Kosova Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri Bakanı Mahir Yağcılar, Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Rıfat Krasniç, Milletvekilleri Müferrah Sinik, Enis Kervan, Fikrim Damka Prizren Belediye Başkan Vekili Rüştü Reca, Prizren Müftüsü Lütfü Balık, Mitrovitsa Müftüsü Yetiş Berişa ve TC. Kosova Büyükelçisi Songül Sozan katıldı.

Yemek duasını Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener yaptığı iftar programında konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Bayrampaşa’daki kardeşlerinizden sizlere kucak dolusu selam getirdim.Kardeşlik sınır tanımadı ve her sene olduğu gibi yine muhteşem kent olan Prizren’e,Evladı fatihan olan bu diyarlarda sizlerle birlikte olmaya geldik.İnşallah bundan sonrada buralara gelmeye devam edeceğiz.Çünkü ecdadımıza bir borcumuz var" dedi.

Daha sonra mikrofona Kosova Kamu Hizmetleri Bakanı Mahir Yağcılar ve son olarak Büyükelçi Songül Sozan davet edildi.

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu üyelerinin semazenler eşliğinde söylediği tasavvuf musikisi eserlerinin ardından kültür programı yine topluluğun seslendirdiği, Anadolu’nun farklı köşelerinden folklor gösterileri ile zenginleştirilmiş şarkı ve türkülerle devam etti.

Şadırvan meydanını dolduran Prizrenlilerin yine unutulmaz bir gece yaşadığı Programın ardından Bereket Konvoyu, Arnavutluk’ta gerçekleştireceği programlar için İşkodra’ya doğru yola çıktı.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL