Dünya Hali

Belediyenin ‘Nikah Defteri’ Çalındı!

Erzincan’da nikah memurunun odasına giren zanlı, içerisinde ‘Nikah Defteri’nin de bulunduğu çantayı çaldı. Zanlı, elindeki çantayla belediyenin güvenlik kameralarınca görüntülendi. Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 28 Ocak’ta Şule ve Muhammed..

Belediyenin ‘Nikah Defteri’ Çalındı!

Erzincan’da nikah memurunun odasına giren zanlı, içerisinde ‘Nikah Defteri’nin de bulunduğu çantayı çaldı. Zanlı, elindeki çantayla belediyenin güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 28 Ocak’ta Şule ve Muhammed Togan Kutrabay çiftinin nikahını kıydıktan sonra nikah memuru Erdoğan Altınel, nikah defterini şifreli çantasına koyarak, odasına götürdü.
 
Altınel’in odadan kısa süreliğine ayrılmasının ardından odaya giren kimliği belirsiz bir kişi, nikah memuruna ait çantayı alarak, salondan uzaklaştı. Odaya geldiğinde nikah defterinin de içerisinde bulunduğu çantanın çalındığını fark eden Altınel, durumu emniyet görevlilerine bildirdi.

Polis ekipleri yaptıkları incelemede, nikah defterinin içerisinde bulunan çantayı çalan kişinin belediyenin 3 ayrı güvenlik kamerasınca görüntülendiğini belirledi. Görüntülerde çantayla hızlı bir şekilde yürüyen kimliği belirsiz kişinin daha sonra kameraların açısından çıktığı görülüyor.
 
Nikah memuru Erdoğan Altınel, defterinde 11 çiftin nikah kaydının bulunduğunu belirtti.
 
Çantanın kapalı şifresi bulunduğunu ifade eden Altınel, ”Sanırım içerisinde kıymetli bir şey olduğu mantığıyla alarak belediye sarayından ayrılmış. Çantanın orada olmadığını görünce ilgili makamlara bilgi verdik. Gerekli tutanaklar tutuldu” dedi.
 
Ekipler, zanlının yakalanması ve içerisinde nikah defterinin de olduğu çantanın bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

AA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL