BDP’li Demirtaş: En Acil İhtiyaç Barış

Dünya Hali
Demirtaş, aralarında BDP Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Diyarbakır Milletvekilleri Altan Tan ve Nursel Aydoğan’ın da bulunduğu bir grup milletvekili ile Siirt’te BDP İl Teşkilatını...
EMOJİLE

Demirtaş, aralarında BDP Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Diyarbakır Milletvekilleri Altan Tan ve Nursel Aydoğan’ın da bulunduğu bir grup milletvekili ile Siirt’te BDP İl Teşkilatını ziyaret ederek İl Başkanı Faruk Sağlam ile görüştü.

Demirtaş burada yaptığı açıklamada, Ramazan ayının ilk gününü Siirt’te geçirmek istediklerini, ilk iftarı Siirtli vatandaşlarla açacaklarını belirtti.

Böyle ayların bütün İslam alemi ve Türkiye açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Demirtaş şöyle dedi:

”Ramazan ayının aynı zamanda Türkiye’de uzun süreden beri özlenen toplumsal barışa da vesile olmasını diliyoruz. Her gün her saat gelen ölüm haberleri, acı haberler, bize gösteriyor ki; ekmekten sudan daha acil bir ihtiyacımız daha var. Toplumun en acil ihtiyacı barıştır. O ülkede kan akıyorsa, barışa acil ihtiyaç var. Her gün analar ağlıyorsa, her gün evlere cenazeler gidiyorsa, her gün gençlerin bedeni toprağa düşüyorsa, bu ülkede siyaset yapan herkesin birinci derecede sorumluluğu bu acil ihtiyacı karşılamak, gidermektir. Bunun için çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Birilerinin kışkırtmasına, hedef gösteriyor, partimizi hedef tahtasına koyuyor olmasına rağmen bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz. Biz barıya, kardeşliğe, eşitliğe, özgürlüğe inanıyoruz. Bunları da bir arada değerlendiriyoruz. Bunu sağlamak için de kararlı bir şekilde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Halka hizmet etmek bizim birinci derece görevimizdir. Şüphesiz eksikliklerimiz, yetmezliklerimiz olabilir. Siirt halkına layık bir merkezi politika üretememiş olabiliriz. Bu bizim eksikliğimizdir. Ama ben inanıyorum ki; el ele vererek bu eksikliği giderebiliriz. Siirt bizim için önemli. Her şehir bizim için önemli. Bundan sonra tüm şehirlerimizde Ramazan ayı boyunca halkımızla birlikte Ramazan ayının güzelliğini, Ramazan ayının yarattığı o manevi kardeşlik havasını teneffüs edeceğiz. Aynı zamanda barış mücadelesi de bizi bekliyor. O anlamda geri kalmayacağız. Bu acı haberler, her gün gelen ölüm, çatışma haberleri siyasetçilerin gece gündüz demeden çalışmasını, siyaset yapanların gece gündüz mücadele etmesini zorunlu kılıyor. Bu nedenle bizler de hem barış için hem kardeşlik için yollarda olmaya devam edeceğiz.”

Demirtaş daha sonra beraberindeki milletvekilleri ile Belediye Başkanı Selim Sadak’ı ziyaret etti.

Demirtaş ve milletvekillerinin bazı vatandaşların evlerinde açacakları iftarın ardından kentten ayrılacağı öğrenildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme