BDP’li Aydoğan’dan dine hakaret

Dünya Hali
Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için ‘bizi yaratan’ ifadesini kullanan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, dini aşağılayan ifadeler kullandı. BDP’li bir grup kadın, ka...
EMOJİLE

Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için ‘bizi yaratan’ ifadesini kullanan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, dini aşağılayan ifadeler kullandı.

BDP’li bir grup kadın, kadına şiddet uygulanmasına karşı çıkan bir eylem düzenledi. Türkçe ve Kürtçe sloganlar atarak, BDP il binasından İnönü Parkı’na kadar yürüyen kadınlar, terör örgütü elebaşı için özgürlük istedi. Buradaki basın açıklamasında Aydoğan, dünyada ve Türkiye’de kadınların üçte birinin eşlerinden veya erkek yakınlarından şiddet gördüğünü kaydetti. Toplumda şiddetin bir şekilde meşrulaştırılmak istendiğini ileri süren Aydoğan, “Dinimizde ‘kadının omzunda, boynunda şeytan yuva yapar, 15 günde bir o yuvayı dağıtmak gerekir’ deniyor. Yani, 15 günde bir kadının omzunda, yuva yapan şeytanı dağıtmak için, şiddet uygulamak ve dövmek gerekir’ deniliyor. Biz kadınlar, bu tür şiddetin meşrulaştırma politikalarına karşıyız.” diye konuştu.

Kürt sorununun acilen çözülmesini isteyen Aydoğan, “Çözüm için biz kadınlar; Kürt kadınları, bizi yaratan, bizi bugünlere getiren, bizi özgürleştiren ‘sayın Öcalan’nın’ özgürlüğünü talep ediyoruz. ‘Sayın Öcalan’ özgür olmadan, Kürt kadının özgür olamayacağını burada hep birlikte ifade ediyoruz. Bu nedenle çözümün yolu İmralı’dan geçer.” şeklinde konuştu. Polisin güvenlik tedbirleri aldığı eyleme katılan kadınlar, Aydoğan’ın açıklamasından sonra dağıldı.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme