Bayramda hava nasıl olacak?

Dünya Hali
Peki planlara gölge düşmemesi açısından bayramda hava nasıl olacak? İşte cevabı… Türkiye’nin büyük bölümü yağışlı havanın etkisi altına girdi.Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, "Marmara, Ege ,...
EMOJİLE

Peki planlara gölge düşmemesi açısından bayramda hava nasıl olacak? İşte cevabı…
Türkiye’nin büyük bölümü yağışlı havanın etkisi altına girdi.Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, "Marmara, Ege , Akdeniz, Batı Kardeniz ve iç kesimlerinde, Güneydoğu Anadolu’da görülmesini bekliyoruz, yağışlarla beraber sıcaklıklarda düşüyor. Ülke genelinde mevsim normallerinde hatta doğuda bir iki derece altında sıcaklık gösterecek. " dedi.

Yağışlar bazı bölgelerde oldukça etkili olacak.
Yusuf Ziya Yavuz, "Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde, özellikle Antalya’nın doğu ilçelerinde, merkezinde ve Güney Ege’de, Aydın, Muğla çevrelerinde, İzmir’in güney kesimlerinde yağışların kuvvetli olmasını bekliyoruz. Marmara’nın batısında Tekirdağ batı bölgeleri, Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde yağışların kuvvetli olmasını bekliyoruz. " dedi.

Ancak yağışlar, bayramın birinci gününden itibaren azalacak.
Yusuf Ziya Yavuz, "Bayramda yağışların yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde etkili olmasını bekliyoruz birinci ve ikinci gününde. Üçüncü günde yağışların yurdu terketmesini beklemekteyiz." dedi.
Büyük kentlerdeki sıcaklıklara gelince.

Yavuz, "İstanbul’da 24 dereceye kadar düşüyor sıcaklık , Ankara’da 22 derece, İzmir’de 23 dereceye kadar düşüyor. Bunlar , Ankara’da mevsim normallerinde ama İzmir’de, İstanbul’da mevsim normalleri altında…" dedi.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme