Bayram Şekerlerine, Otobüslere Dikkat

Dünya Hali
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram öncesi merdiven altında satılan bayram şekeri, tatlılar ve unlu gıdalara dikkat edilmesini istedi. Palandöken, yap...
EMOJİLE

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram öncesi merdiven altında satılan bayram şekeri, tatlılar ve unlu gıdalara dikkat edilmesini istedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı alışverişlerinin hız kazanmaya başladığına işaret ederek, vatandaşın bu süreçte merdiven altında üretilip, sokaklarda hijyen olmayan ortamlarda satılan gıda maddelerinden uzak durması gerektiğini belirtti.

"3 Liraya Şeker, 5 Liraya Çikolata Normal Değil"

Sadece bayramlarda ortaya çıkarak çarşı, pazar ve sokaklarda rastgele açılan tezgahlara dikkati çeken Palandöken, ”Halkımız sağlıklarını ön planda tutarak, bilmediği yerlerden merdiven altında üretilen sağlıksız gıdaları almamalıdır. İsteğimiz, tanıdıkları esnaftan alışverişini yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleri. 3 liraya şeker, 5 liraya çikolata düşünün. Bu normal değil. Sağlığımız ön planda olmalı” dedi.

Bayram öncesinde denetimlerin artırılması gerektiğini de ifade eden TESK Başkanı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:”Denetim sırasında satış yapanların esnaf oda kayıtları mutlaka aranmalıdır. Böylelikle kirasını, vergisini veren küçük esnaf ve sanatkarın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmelidir.
Çin’den gelen malların da maalesef markaları değiştirilerek ve yerli markaların çakmalarını yapılarak sağda solda satılması engellenmelidir. Biz, bu ülkede haksız kazanca karşıyız. ”

Korsan Taşıyıcalara da Dikkat

Bayram nedeniyle ülke genelinde şehirlerarasında 8 milyonu aşkın yolcunun taşınacağına işaret eden Palandöken, vatandaşı korsan taşımacılara karşı da dikkatli olmaya çağırdı. Palandöken, ”Bildiğiniz firmaları tercih edin. Şoförlerimizi de uyarıyorum. Kendi canınız kadar, diğer insanların canları da sizlere emanet edilmektedir. En iyi sürücü hız yapan değil, kaza yapmayan sürücüdür” uyarısında bulundu.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme