Dünya Hali

Bayram Dönüşü Trafiği Kilitledi

Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil yörelerinden dönen İstanbullu tatilciler ile Güney Marmara’dan İstanbul’a giden vatandaşların kullandıkları Yalova-Topçular, Bursa-Güzelyalı ve Balıkesir-Bandırma feribot iskelelerinde, ek seferlere rağmen, yoğunluk yaşandı. İDO yetkilileri, bu..

Bayram Dönüşü Trafiği Kilitledi

Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil yörelerinden dönen İstanbullu tatilciler ile Güney Marmara’dan İstanbul’a giden vatandaşların kullandıkları Yalova-Topçular, Bursa-Güzelyalı ve Balıkesir-Bandırma feribot iskelelerinde, ek seferlere rağmen, yoğunluk yaşandı.

İDO yetkilileri, bu hatlardaki tarifeli feribot ve deniz otobüslerine ilave olarak, bayram tatili süresince ek seferler düzenlendiğini belirterek, 9 günlük tatilin ardından, dönüş yolculuğunun genellikle son günlere bırakıldığına dikkati çektiler.

Yalova-Topçcular İskelesi’nde özellikle uzun araç kuyrukları oluşurken, bayram tatili boyunca bugüne kadar yaklaşık 50 bin aracın geçiş yaptığı iskeleden, sadece bugün 12 bin dolayında aracın geçiş yapmasının beklendiği bildirildi.

TEM VE D-100 KARAYOLUNDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Ramazan Bayramı tatilinden dönüşlerin başlaması nedeniyle Kocaeli’de TEM otoyolu ve D-100 karayolunda araç trafiğindeki yoğunluk arttı.

Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine 1 gün kala yollarda dönüş yoğunluğu yaşanmaya başladı. Pazartesi günü iş başı yapacak olanlar dün akşamdan itibaren yollara çıktı. Kocaeli’de TEM otoyolunun özellikle Ankara-İstanbul şeridinde normalin üzerinde bir trafik artışı gözlendi.

Uzunçiftlik, Kandıra, Kuruçeşme, Körfez ve Gebze gişelerinde geçişlerin ücretsiz olmasına rağmen yoğunluk göze çarptı.

D-100 karayolunun da çift şeritli bölümü olan Ankara-İstanbul tarafında da yoğunluk arttı.

Bu arada, Gebze-Eskihisar ile Yalova-Topçular arasındaki feribot seferleri de aksamadan sürerken, zaman zaman uzun kuyruklar yaşandı.

Öte yandan, İstanbul’a yük taşıyan bazı kamyon şoförleri yoğunluğun Ankara’dan itibaren başladığını normal günlerde Sapanca’dan İstanbul’a 2 saatte vardıklarını ancak bugün ise yoğunluk yüzünden 4 saat sürebileceğini ifade ettiler.

AA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL