Baykal disipline sevkedilecek!

Dünya Hali
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya ziyareti karşılama krizine neden oldu. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Antalya milletvekilleri Yıldıran Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut...
EMOJİLE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya ziyareti karşılama krizine neden oldu.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Antalya milletvekilleri Yıldıran Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut, Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya gitmedi.

Kılıçdaroğlu’nu Antalya’da karşılamayan ve hiçbir programına katılmayan milletvekilleri ile Deniz Baykal partide eleştirilere yol açtı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Antalya’ya 10 gün içinde iki kez gitti. Kriz, geçen hafta sonu Antalya ve ilçelerinde yoğun bir programa katılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu ziyaretiyle başladı.

Kılıçdaroğlu’nun programına CHP’li Antalya milletvekillerinden sadece Gürkut Acar katıldı.

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, parti tüzüğüne karşı gelindiğini söyledi.

CHP’DEN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

CHP İl Başkanı Devrim Kök, ”Son Antalya ziyaretlerinde 4 milletvekilimiz genel başkanımızı karşılamaya gelmemiştir. Bunun için bir rapor hazırlanmasına gerek yoktur. Parti kamuoyumuzun ve parti vicdanındaki rapor en önemli rapordur” dedi.

Kök, partisinin internet sitesinde yer alan açıklamasında, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya ziyareti karşılanması sırasında milletvekilleri Deniz Baykal, Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut’un olmamasıyla ilgili NTV’de haber yapıldığını belirtti.

Haberde karşılamada yer almadıkları nedeniyle il başkanlığı tarafından haklarında bir rapor hazırlandığı şeklinde yayınlanan haberin gerçek dışı olduğunu vurgulayan Kök, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Partimizin genel başkanı bir bölgeye gittiği zaman o bölgenin il örgütü, ilçe örgütleri, milletvekilleri ve partili belediye başkanlarınca karşılanması Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneklerinde vardır. Son Antalya ziyaretlerinde 4 milletvekilimiz genel başkanımızı karşılamaya gelmemiştir. Bunun için bir rapor hazırlanmasına gerek yoktur. Parti kamuoyumuzun ve parti vicdanındaki rapor en önemli rapordur. Onların karşılamaya katılmamaları hoş olmamıştır. Bu durumu değerli parti tabanımızın takdirlerine bırakıyorum.”
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme