Başörtüsü Kabini Yandı!

Dünya Hali
İzmir‘de başörtülü üniversite öğrencilerinin kıyafetlerini düzeltmek için kullandığı kabin, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi‘nin önünd...
EMOJİLE

İzmir‘de başörtülü üniversite öğrencilerinin kıyafetlerini düzeltmek için kullandığı kabin, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi‘nin önündeki parkta bulunan kabini, yanmadan önce başörtülü kız öğrenciler örtülerini düzeltmek veya peruk takmak için kullanıyordu. Olay sonrası büyük mağduriyet yaşadıklarını söyleyen öğrenciler, dekanlıktan yardım istedi.

Şüpheli yangın, geçtiğimiz cuma gecesi yaşandı. Durumu cumartesi günü okula gittiklerinde fark ettiklerini belirten öğrencilerden Işılay Ergin (24), "O kabinde yıllardır örtülerimizi düzeltiyor, çıkarıp takıyoruz. Şu anda büyük mağduriyet yaşıyoruz." diyor. Genç kız, kabinin kasıtlı olarak yakıldığını düşündüklerini ifade ediyor: "Kontrollü bir yangın olmuş, çünkü kabinin etrafındaki ağaçlar zarar görmemiş. Kabinin içine daha önce de pislik atılmış, tahtaları sökülmüştü." Öğrencilerden Hamiye Albayrak (21) da daha önce taşlı saldırıya uğradığını ifade ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme