“Başörtülü görünce korkuyorum”

Dünya Hali
Canlı yayında başörtüsü ile ilgili görüşlerini açıklayan Serra Yılmaz, hakaret etmekten geri durmadı.  Yımaz: "Başörtülü birini görmenin kendisini çok rahatsız ettiğini belirterek "Ben ...
EMOJİLE

Canlı yayında başörtüsü ile ilgili görüşlerini açıklayan Serra Yılmaz, hakaret etmekten geri durmadı. 

Yımaz: "Başörtülü birini görmenin kendisini çok rahatsız ettiğini belirterek "Ben aslında insanların kapalı olmasından hiç hoşlanmıyorum. Bazen korkuyorum başörtülülerden. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana." dedi. İşte o şok sözler:
 
"BAŞÖRTÜLÜLERE YAPILAN ÇOK BÜYÜK BİR BASKI DEĞİL"

"Ben bu ülkede inanan kesimin fazla ezildiğini düşünmüyorum. İşkence görüp şu anda toprağın altında ne idüğü belirsiz çukurlardan kemiği çıkanların yanında, ‘Başımı bağlayarak üniversiteye gidemedim’ çok büyük bir baskı örneği değil. İnsan utanır. Manevi bir işkence olarak da görmüyorum bunu. Laikliğin olduğu bir ülkede böyle şeyler olabilir. Ama başını örtmek konusunun kadınlara karşı kullanılan bir araç olmasını da istemiyorum. Ben aslında insanların kapalı olmasından hiç hoşlanmıyorum. Ama bu bir tek beni ilgilendirir, onları ilgilendirmez. İstediği gibi örtünüp çıksınlar."
 
"BAŞÖRTÜLÜ GÖRÜNCE KORKUYORUM, ÖCÜ GİBİ"
 
"Ben bazen korkuyorum başörtülülerden. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana. Ama hiçbir zaman kimseye ‘Neden başını örttün?’ deme hakkını kendimde görmüyorum. Dolayısıyla hiç kimsenin de bana ‘Sen niye başını açık geziyorsun?’ gibi bir şey sorma hakkı da yok. Bu konuyu sömürerekten baskıya uğradığını iddia eden arkadaşların haklı olduğunu düşünüyorum ama bunun çok da hayati bir baskı olduğunu düşünmüyorum."
 
Serra Yılmaz’a bu açıklamalarının ardından sosyal medyada tepki yağıyor.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme