Başbakan Erdoğan’dan önemli ifadeler!

Dünya Hali
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Azerbaycan ziyareti dönüşünde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.   Başbakan Erdoğan, yerel seçim leri 27 Ekim...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Azerbaycan ziyareti dönüşünde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
 
Başbakan Erdoğan, yerel seçim leri 27 Ekim 2013’te yapılması öngürülen Anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edilmesiyle ilgili, ""3. tur bir görüşme mi yaparız yoksa bir referanduma mı gidilir. Konuyu görüşüp değerlendirmesini yapacağız. Yarın açıklama yapacağız" dedi.

AFYONKARAHİSAR ŞEHİTLERİYLE İLGİLİ İDDİALAR
 
Erdoğan, Afyonkarahisar’da cephanelik patlamasında şehit olan 25 asker için düzenlenen "Şehit Personel Formu’nda ‘Görev sırasında Doğal Afet’ nedeniyle şehit olan personel…" yazıldığının iddia edilmesine ilişkin, "Genelkurmay başkanınında bilgi alacağım. Sanırım bir yanlış anlama var. Şehit aileleri müsterih olsun" cevabını verdi.
 
ABD BÜYÜKELÇİSİNİN AÇIKLAMASI
 
Başbakan Erdoğan, ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin "Türk hükümetiyle PKK ve Kandil konusundaki tüm istihbarat bilgilerini paylaşıyoruz. Bin Ladin’in yakalanmasındaki tecrübelerimizi Türkiye ile paylaşabiliriz" yönündeki açıklamalarının hatırlatılmasına ilişkin, "Atılan adımlardan beklenen neticeyi alamadık. Bin Ladin operasyonu kendi şartlarında değerlendirilmeli" diye konuştu.
 
ERKEN YEREL SEÇİM DEĞİŞİKLİK PAKETİ
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yerel seçimleri 27 Ekim’e alan Anayasa değişikliğini veto etmesinin hatırlatılması üzerine Başbakan Erdoğan, "3. tur bir görüşmemi yaparız yoksa bir referanduma mı gidilir. Konuyu görüşüp değerlendirmesini yapacağız. Yarın açıklama yapacağız" dedi.

 AHMEDİNEJAD GÖRÜŞMESİ
 
Başbakan Erdoğan, İran Devlet Başkanı Mahmut Ahmedinejad ile görüşmesinin detaylarının sorulmasına ilişkin ise, "Ahmedinejad ile görüşmemizin ana gündemi Suriye oldu. İran’a çözüm için üçlü mekanizma talebimizi ilettik. Brahimi’nin ateşkes adımına Amhedinejad sıcak bakıyor" karşılığını verdi…

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme