Baş ağrısıyla gitti, beyninde tümör çıktı

Dünya Hali
Konya’da 60 yaşındaki kadının, baş ağrısı ve baş dönmesi şikayetiyle başvurduğu hastanede beyninden 5 santimlik tümör çıkarıldı. Nuran Mutlu baş ağrısı, baş dönmesi ve bayılma şikayetiyle ailesi...
EMOJİLE

Konya’da 60 yaşındaki kadının, baş ağrısı ve baş dönmesi şikayetiyle başvurduğu hastanede beyninden 5 santimlik tümör çıkarıldı.

Nuran Mutlu baş ağrısı, baş dönmesi ve bayılma şikayetiyle ailesi tarafından Konya Medicana Hastanesi’ne götürüldü.

Burada yapılan kontrollerde Mutlu’nun beyninde tümör olduğu tespit edildi. Kadın, hemen ameliyata alındı.

Başarılı geçen ameliyatla Mutlu’nun beynindeki 5 santimlik tümör alındı.

Tümör beyindeki en önemli damara yapışıktı

Hastanenin operasyonu gerçekleştiren Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Soner Çivi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine baş ağrısı, baş dönmesi ve bayılma şikayetiyle başvuran hastalarının başındaki tümörün başarıyla alındığını söyledi.

Ameliyatla ilgili bilgi veren Çivi, şunları kaydetti:

”Beynin en önemli damarına yapışık olan tümörün yavaş ve sinsi bir şekilde büyüyerek 5 santime kadar ulaştığını gördük. Tümör, vücudun hareket mekanizması üzerinde yer alıyordu. 3 saatlik ameliyatın ardından hasta, beynindeki tümörden kurtuldu. Hastanın sağlık durumu şimdi iyi. Tümör zamanında alınmamış olsaydı hasta kaybedilebilir ya da vücudunun bir tarafı tamamen felç olabilirdi.”

Nuran Mutlu ise beyninde tümör olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını, sağlık problemlerinden kurtulacağı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme