Bankadır ne yapsa yeridir!

Dünya Hali
Bankalar artık sinekten yağ çıkartmaya başladı. Vatandaştan 31 ayrı ücret alan bankalar, şimdi de hesabını kullanmayandan ‘işlemsizlik’ parası istiyor. Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkan...
EMOJİLE

Bankalar artık sinekten yağ çıkartmaya başladı. Vatandaştan 31 ayrı ücret alan bankalar, şimdi de hesabını kullanmayandan ‘işlemsizlik’ parası istiyor.

Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkan Vekili Orhan Durmuş, bankaların mudilerden aldığı paraların, Anayasa’nın 172’nci maddesine ve Tüketicinin Korunması Kanunu’nun 6’ncı maddesine aykırı olduğunu bildirdi. Mudilerin, kendi hesaplarına para yatırırken bile ücret ödemek zorunda kaldığını savunan Durmuş, işlem ücreti, komisyon, ekstre bedeli, üyelik bedeli, kredi kartı ücreti, hesap işletim ücreti gibi kesintilerin haksız uygulama olduğunu öne sürdü. Durmuş, hesabında para bulunmayandan bile işlemsizlik ücreti alındığını ileri sürerek, Durmuş, şunları söyledi:

HİZMET YOK AMA…
"Bir hesap açtırıp bir kez kullanmak zorunda kalmışsınız, sonra kullanmamışsınız. Bu durumda bile suçlu duruma düşüyorsunuz ve ortada bir para, aldığınız bir hizmet, bir tüketim yokken bile ‘Neden tüketmedin?’ der gibi sizden para alıyorlar."

ÜLKE HEDEFİ İÇİN RİSK ALMALILAR
Sanayi Bakanı Nihat Ergün, bankacılık sektörünün de ülkenin yapacağı atılımlara göre bir takım riskler üstlenmesi gerektiğini vurguladı. Ergün, "Sanayicinin yatırım için finansmana ulaşması gerek. Finans sektörü ile sanayi sektörünün senkronize olması lazım" dedi.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme