Balina da Davacı Olur mu Demeyin

Dünya Hali
İngiliz Yayın Kurumu BBC’ye göre dava, ABD tarihinde bir ilki oluşturan dava, balinalar adına "Hayvanlara Ahlaki Davranış Cemiyeti: PETA" tarafından açıldı.   ABD’nin güneyb...
EMOJİLE

İngiliz Yayın Kurumu BBC’ye göre dava, ABD tarihinde bir ilki oluşturan dava, balinalar adına "Hayvanlara Ahlaki Davranış Cemiyeti: PETA" tarafından açıldı.
 
ABD’nin güneybatı ucunda Büyük Okyanus’a dayalı California-San Diego kentinde açılan davada yargıç, 236 yıllık Amerikan devleti tarihinde balina adına ilk kez açılan bu ciddi davayı inceliyor.
 
SeaWorld’ün avukatı Theodore Shaw, "Dava abesle iştigal, vakit kaybı" savını ileri sürdü.
 Greenpeace (Yeşilbarış) örgütünü pek atıl bularak Deniz Çobanı (Sea Shepherd) örgütünü 35 yıl önce kurmuş olan Kanadalı Kaptan Paul Watson, insanların hayvanlara çektirdiği eziyetlere karşı yeryüzünün en ateşli savaşını veren kişi.

"Balina Yoldaşı" Kaptan Watson, orcalara "Katil Balina" değil, Latince kökten "Vessel Whale-Gemi Balina" adı verilmesini istiyor. Bu istek biyoloji biliminde resmen kayda geçmiş değil.
 Yetişkinleri 7 ila 9,7 metreboyunda 6 tonluk "orcinus orcalar" fok avlıyor, şimdiye kadar insanlara saldırdığı ise hiç görülmedi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme