Bakan Kılıç’tan bedava internet müjdesi

Dünya Hali
Bakan Kılıç, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkent Spor Salonu’nda, bakanlığına bağlı 40 bin yatak kapasiteli 53 yurdun toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Kılıç, gerek Ankara...
EMOJİLE

Bakan Kılıç, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkent Spor Salonu’nda, bakanlığına bağlı 40 bin yatak kapasiteli 53 yurdun toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Kılıç, gerek Ankara’da gerekse Türkiye’nin diğer illerinde gerçekleştirdiği yurt ziyaretlerini hatırlatarak, "AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar onlar için verdiği emeğin, ürettiği kaynağın farkında olan gençlerimiz geleceğe dair hayatlarını sürdürürken, bizlerden daha fazlasını yapmak yönünde de çok yüksek irade besliyorlar. Biz buna şahit olduk" dedi.

Bakanlık olarak halen inşaatlarına devam edilen 183 yeni projelerinin bulunduğuna dikkat çeken Kılıç, söz konusu projelerin yapımının tamamlanması durumunda, 2013 yılı sonunda, 400 bin yatak kapasitesine ulaşılacağını bildirdi.

"Gayret, enerji ve kaynakların hepsi gençlerimiz için" diyen Bakan Kılıç, "Çünkü siz cumhuriyet ülkesinin yarınlarısınız. Siz sadece anne-babanızın umudu ve yarınları değil topyekun milletimizin, geleceğe dair beslediğimiz hayallerin, yegane kaynak noktasısınız" şeklinde konuştu.

Gençlere seslenen Kılıç, "Yeni nesil gençlerimiz atmaları gereken adımların farkında. Enerjimizi ve gücümüzü genç kardeşlerimizin bizzat kendilerinden alıyoruz. Onlar Mehmet Akif Ersoy’un ‘Bedrin arslanlarına’ eşdeğer bir mücadele içinde gördüğü Çanakkale şehitlerinin, ‘şüheda’nın, Çanakkale’yi geçilmez kılan ruhuna paralel özveriyle Türkiye’nin geleceğini inşa etmeye hazır ve aday durumdalar. Bu genç kardeşlerimiz aynı zamanda Uzak Asya’dan Akdeniz’e kısrak atı gibi sokulan, ‘bu memleket bizim’ nidalarıyla yeteneklerini bunun üzerine katmaya hazır bir gençlik kitlesi. Yine o gençler, gecenin alaca karanlığında ‘ak sütün içindeki ak kılı seçecek’ kadar gözü keskin ve o derece strateji ve taktik sahibi bir gençlik.

Sevgili gençler, sizin gözünüze baktığımız zaman başta Başbakanımız olmak üzere devlet büyüklerimiz geleceğe dair hayallerimizi görüyorum. Cumhuriyetin aydınlık yarınlarını görüyorum, lider ülke Türkiye’nin gelecekte ne kadar daha büyük başarılara imzalar koyabileceğini sizin parlayan gözlerinizde rahatlıkla görüyoruz" dedi.

Sözleri salonda bulunan gençlerin alkışlarıyla kesilen Bakan Kılıç, konuşmasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’yla imzalanan protokolle 340 yurttaki 308 bin gencin yıl boyu ücretsiz internet kullanım hakkına kavuşacağı müjdesiyle noktaladı.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme