Baca kılıflı baz istasyonuna tepki!

Dünya Hali
Edinilen bilgiye göre bir GSM şirketi tarafından Aydoğdu Mahallesi Erdoğan Sokak üzerinde 2 katlı bir evin çatısına baca şeklinde monte edilen baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı. Baca şeklide ya...
EMOJİLE

Edinilen bilgiye göre bir GSM şirketi tarafından Aydoğdu Mahallesi Erdoğan Sokak üzerinde 2 katlı bir evin çatısına baca şeklinde monte edilen baz istasyonu mahalleliyi ayağa kaldırdı. Baca şeklide yapılan baz istasyonunun kablolarının ise tuvalet borularının içinden geçirilerek kamufle edildiği görüldü. Bir hafta önce kurulan baz istasyonunun kaldırılması için evin önünde eylem mahalleli, ellerindeki dövizlerle baz istasyonunun başka yere yapılmasını istedi.

Baz istasyonun bir hafta önce binanın çatısına monte edildiğini belirten bir vatadaş, "Biz önce baca yapılıyor sandık. Daha sonra baca şeklinde baz istasyonu yapıldığını gördük. Biz buraya baz istasyonu istemiyoruz. 180 kişiden imza topladık. Savcılığa ve belediyeye dilekçe verdik. Bu baz istasyonun yanında 2 tane okul var. Biz çocuklarımızın kanser olmasını istemiyoruz." dedi.

Baca kılıfıyla baz istasyonu kurulduğunu söyleyen bir mahalle sakini, "Bir haftadır baca şeklinde baz istasyonu kuruluyor. Makinelerini garaja yerleştirdiler. Burada 2 tane okul var. Bizim çocuklarımız da burada. Bu çocukların sağlıklarına yazık değil mi? Yetkililer sesimizi duysun. Biz burada baz istasyonu istemiyoruz." dedi.

Şirket tarafından mahallede başkalarına da baz istasyonu kurma teklifi yapıldığını kaydeden bir başka mahalleli, "Mahallede başka komşulara da baz istasyonu kurma teklifi yapıldı. Onlar kabul etmedi. Evin çatısına baca şeklide baz istasyonu kurdular. Biz çocuklarımızın kanser olmasını istemiyoruz." dedi.

Mahalleli basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme